Nejmodernější technologie

Nové webové technologie otevírají dveře dříve nedosažitelným možnostem, jak lépe angažovat návtěvníka a tím podpořit Vaše obchodní výsledky.
1s načítání představuje ztrátu
1220%
konverzí
Zdroj: SOASTA, The State of Online Retail Performance, U.S., 2017.

Web jako aplikace

Řada mobilních aplikací, které dnes běžně používáme, ať už Airbnb, Facebook nebo třeba Rohlík.cz už dnes nejsou nativními aplikacemi, ale technicky vzato webovými stránkami. Umožňují to nové technologie, které stírají rozdíly mezi webem a aplikacemi a jejich implementace nabízí řadu výhod pro Vaše podnikání.

Tyto technologie zpravidla vylepšují zážitek pro návštěvníka a lépe jej angažují. To pak přináší pozitiva pro Vaše obchodní výsledky.

Druhou stranou věci je velmi výrazné snižení investic a zrychlení vývoje pokud se rozhodnete svoji aplikaci nabízet napříč platformami - Android, iOS atd.

Díky rychlosti a notifikacím zvýšíte angažovanost a věrnost zákazníka.

Nespočet příkladů z praxe a studií provedených v posledních letech ukazuje, že aplikování těchto nových technologií odemyká dříve nedostupný potenciál a má výrazný pozitivní vliv na konverze ale i další důležité metriky webu.

Výhody webových aplikací

Oproti klasickým webům a nativním aplikací webové aplikace nabízí řadů výhod. V konkurenci s běžnými weby excelují v uspokojení potřeb zákazníka (viz níže), což se kladně promítá do obchodních výsledků a v porovnání s nativními aplikacemi webové aplikace zase vynikají úsporami nákladů a dostupností napříč zařízeními.

Nejvýrazněji a přímo hlavní metriky Vašeho webu vylepší rychlost, která je an webu klíčový parametr určující Vaše obchodní výsledky. Procházení i načítání webových apliakcí je bleskově rychlé, což má výrazný vliv na angažovanost a konverze, ale taky míru opoušení stránky, počet navštívených stránek a věrnost návštěvníků.

Pilířem zmíněného je pokročilé algorytmické ukládání a využívání načítaných dat takovým způsobem, že web návštěvníkovi poběží, dokonce i když bude offline a to včetně většiny stránek, které ještě nenavštívil. Mimo to provdené akce jako přidání přidání hodnocení nebudou ztracené, ale provedou se jakmile bude uživatel zpátky on-line a to dokonce i nezávisle na tom, zda bude mít Vaši stránku stále ještě otevřenou.

Weby tvoříme za použítí nejmodernějších techologiích, které umožňují připravit nadčasové stránky s funkcemi a vlastnostmi, které budou široce rozšířené až v nadcházejících letech.

Studie Google

V letech 2017-2021 provedl Google několik studijí sledující nasazení technologií aplikací na webu.

Studie byla provedená napříč obory a kontinenty u regionálních i světových hráčů a ukazuje jednoznačný pozitivní vliv implementace těchto technologií.

Niže naleznete souhrn několika faktů z těch studijí.

Přínos implementace aplikačních technologií na webu:

43% prodloužení
doby strávené uživateli na webu
Forbes (magazín, US)
31% nárůst
mobilních konverzí
George (oděvnictví, UK)
17% navýšení
konverzí
Lancôme (kosmetika, FR)
65% navýšení
prohlédnutých stránek na návštěvníka
Twitter (sociální média, US)
2.5x zvýšená
šance konverze
Corel (software, US)
97% navýšení
konverzí u mobilních uživatelů
Trivago (ubytování, US)
Zobrazit další

Naplnění zákaznických potřeb

Rychlost - zákazníci dnes mají vysoké nároky na rychlost a stránky velmi rychle opouštějí. Webové aplikace jsou násobně rychlejší oproti běžným aplikacím.

Spolehlivost - webové aplikace fungují taky off-line i celé dny pod poslední návštěvy a uživatelské akce synchronizují způsobem, že ani akce provedené off-line nejsou ztraceny.

Dostupnost - webové aplikace jsou přístupné napříč platformami a návštěvník si je může nainstalovat na plochu zařízení jako běžnou aplikaci, kterou bude mít vždy snadno k dispozici.

Angažovanost - webové aplikace zvyšují angažovanost návštěvníka.

Interní firemní aplikace

Webové aplikace jsou ideální formou interních nástrojů automatizace a evidence, neboť oproti jiným řešením jako jedinné splňují dostupnost napříč platformami (iOS, Android, PC), spolehlivost a zároveň šetří náklady a čas potřebné na vývoj, protože jeden kód můžete použít napříč zařízeními.

Mimo to můžete naplno využít schopností mobilních zařízení a automatizaci obohatit o řadu funcí založených na senzorech (světlo, poloha, pohyb, barometr ap.) a jiných funkcích (fotoaparát, svítilna, bluetooth, VR a další)

Více o tom jak tvoříme web:

© Webolo 2021